19/11/06

KOMPLEKSOWE INSTALACJE

 

 

 

 

OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE POSESJA PRYWATNA PIOTRÓWEK

Oświetlenie zewnętrzne nie tylko uatrakcyjni wygląd naszego ogrodu, ale zapewni nam również bezpieczną komunikację po zmroku. Oczywiście, sposób rozlokowania i rodzaj punków świetlnych zależeć będą przede wszystkim od wielkości ogrodu i formy jego zagospodarowania. Jeżeli jednak sami zajmujemy się planowaniem oświetlenia posesji, w dodatku już zagospodarowanej, pamiętajmy by skupić się najpierw na technicznych warunkach wykonania takiej instalacji. Najważniejsze będzie zdecydowanie o napięciu zasilania oświetlenia i umieszczeniu przewodów na powierzchni lub w podłożu.

W rozbudowanej instalacji powinniśmy zaplanować również sposób sterowania nią, pozwalający na niezależne włączanie oświetlenia na wydzielonym obszarze. Znacznym udogodnieniem i obniżeniem kosztów eksploatacyjnych jest używanie LED-owych źródeł światła, które są przystosowane do obu napięć.

Jakiś czas temu u jednej z naszych klientek zainstalowaliśmy zewnętrzne lampy LED. Są one osadzone w gruncie, przewody mają ukryte i uruchamiają się w momencie kiedy na zewnątrz zaczyna brakować światła dziennego, czyli na tzw. czujkę zmierzchu. Oczywiście można nimi również sterować samodzielnie, niezależnie od warunków na zewnątrz.

 

glw system

Copyright by Power Company 2017