Copyright by Power Company 2017

20/09/08

KOMPLEKSOWE INSTALACJE

 

 

 

 

OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE - PIĘKNO I BEZPIECZEŃSTWO - JORDANÓW śLĄSKI

Podczas poprzednich realizacji już o tym pisaliśmy, ale kolejny raz chcemy powtórzyć , że dzisiejsze oświetlenie zewnętrzne nie tylko uatrakcyjni wygląd naszego ogrodu i posesji, ale zapewni nam również bezpieczną komunikację po zmroku. Oczywiście, sposób rozlokowania i rodzaj punków świetlnych zależeć będą przede wszystkim od wielkości ogrodu i formy jego zagospodarowania. Jeżeli jednak sami zajmujemy się planowaniem oświetlenia posesji, w dodatku już zagospodarowanej, pamiętajmy by skupić się najpierw na technicznych warunkach wykonania takiej instalacji. Najważniejsze będzie zdecydowanie o napięciu zasilania oświetlenia i umieszczeniu przewodów na powierzchni lub w podłożu.

W rozbudowanej instalacji powinniśmy zaplanować również sposób sterowania nią, pozwalający na niezależne włączanie oświetlenia na wydzielonym obszarze. Znacznym udogodnieniem i obniżeniem kosztów eksploatacyjnych jest używanie LED-owych źródeł światła, które są przystosowane do obu napięć.

Jakiś czas temu u jednej z naszych klientek zainstalowaliśmy zewnętrzne lampy LED. Są one osadzone w gruncie, przewody mają ukryte i uruchamiają się w momencie kiedy na zewnątrz zaczyna brakować światła dziennego, czyli na tzw. czujkę zmierzchu. Oczywiście można nimi również sterować samodzielnie, niezależnie od warunków na zewnątrz.

 

glw system