Copyright by Power Company 2017

19/02/13

KOMPLEKSOWE INSTALACJE

 

 

 

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE SYSTEMU CCTV cz.1
 

Kilkanaście lat temu urządzenia do systemu CCTV były skomplikowane w obsłudze i kosztowne w zakupie i montażu. To powodowało, że tylko duże obiekty decydowały się na instalację monitoringu. Dzisiaj bez problemu jesteśmy w stanie skomponować system adekwatny do potrzeb prywatnej niewielkiej posesji, który jednocześnie będzie w przystępnej cenie. I będzie to wysokiej jakości, technologicznie zaawansowany sprzęt, który da nam wiele możliwości konfiguracji.

Zanim jednak zakupimy system cctv,  warto się zastanowić co planujemy obserwować. Kilka pomieszczeń, tylko jeden pokój, co na zewnątrz domu, jak wygląda nasze otoczenie i ile kamer pokryje nam widokiem cały teren.

Należy pamiętać o tym, by wybierając kamery na zewnątrz budynku, zwrócić uwagę czy dany model jest wyposażony w wodoszczelną obudowę. Dzięki temu kamery będą odporne na warunki atmosferyczne i ani deszcz ani śnieg im  nie zaszkodzą.

Polecam wybierać kamery z funkcją tzw. dzień/noc. Pozwoli to bowiem podejrzeć nam teren naszej posesji po zmroku, a w przypadku wtargnięcia intruza, pozwoli na zobaczenie większej ilości szczegółów.

Zwróćmy uwagę na to żeby system dawał także możliwość podglądu z urządzeń mobilnych. Jest to coraz powszechniejsza funkcja i bardzo słusznie bo pozwala nam na podgląd naszego domu gdy jesteśmy poza nim.

A jeśli nie czujemy się na siłach by samemu dobrać komponenty, zawsze warto zwrócić się do firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie. Uchroni nas to przez niepotrzebnymi kosztami i pomyłkami.

 

glw system